امروز: شنبه , ۰۵ خرداد ۱۳۹۷

کلام رهبر

مقام معظم رهبری(مدظله العالی): يكي از خطرهاي جدائي دين از سياست همين است كه وقتي سياست از دين جدا شد، از اخلاق جدا خواهد شد، از معنويت جدا خواهد شد.

آگاه باشيد که ياد خدا تنها وسيله آرامش دل‌هاي مردم است. سوره رعد، آيه 28
خانه

رایزنی‌ها برای تعیین رؤسای کمیسیون‌های مجلس نهم، آغاز شده و در این بین از حجت‌الاسلام به عنوان گزینه اصلی ریاست بر کمیسیون اموزش نامبرده می‌شود. با روزهای پایانی مجلس هشتم و آغاز دوره نهم مجلس  شورای اسلامی، رایزنی‌ها برای شکل‌دهی کمیسیون‌های تخصصی مجلس نهم آغاز شده است.

در همین راستا، جمعی از نمایندگان شاخص مجلس شورای اسلامی طی رایزنی‌هایی با حجت‌الاسلام نبویان منتخب مردم تهران و از اساتید برجسته موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، خواستار ریاست وی بر کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس نهم شده‌اند

برخی اخبار ازموافقت چهره‌های شاخص جبهه متحد و پایداری همچون غلامعلی حدادعادل، حجت‌الاسلام آقا تهرانی، علیرضا زاکانی، علی‌اصغر زارعی و زهره طبیب‌زاده با ریاست حجت‌الاسلام نبویان بر کمیسیون آموزش و تحقسقات مجلس نهم حکایت دارد.

سید محمود نبویان علاوه بر تدریس در حوزه‌های علمیه برجسته قم، تألیفات متعددی در حوزه علوم انسانی، فلسفه و کلام دارد.

پیش از این و در مجلس هشتم، علی عباس‌پور، نماینده تهران ریاست این کمیسیون را  برعهده داشت که نتوانست به مجلس نهم راه یابد؛ برخی کارشناسان دوران ریاست عباس‌پور را دوران "ناموفقی" می‌دانند.

تهیه طرح جنجالی وقف اموال دانشگاه آزاد از جمله اقدامات کمیسیون آموزش در زمان ریاست عباس‌پور بر این کمیسیون بود، طرحی که علاوه بر مخالفت دانشجویان با آن، نخبگان سیاسی و حقوقی هم ان را فاقد وجاهت قانونی می‌دانستند.

 

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.