امروز: یکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

کلام رهبر

مقام معظم رهبری(مدظله العالی): يكي از خطرهاي جدائي دين از سياست همين است كه وقتي سياست از دين جدا شد، از اخلاق جدا خواهد شد، از معنويت جدا خواهد شد.

امام محمد باقر عليه‌السلام : «سخن نيک را از هر کسي، هر چند به آن عمل نکند فرا گيريد.»
خانه

بسم الله الرحمن الرحيم
.
تحريم ها در چه زمانى و چگونه عليه ملت ايران تحميل شده اند؟؟
تحريم ها ٣ دسته اند: ١. تحريم هاى يك جانبه آمريكا عليه ملت ايران شامل دستورات اجرايي رييس جمهور و تحريم هاى كنگره. ٢. تحريم هاى اتحاديه اروپا و ٣. تحريم هاى شوراى امنيت سازمان ملل
بسيارى از تحريم هاى اتحاديه اروپا به بهانه و متأثر از قطعنامه هاى تحريمى شوراى امنيت است، چنان كه تحريم هاى آمريكا هم سعى در بهانه قرار دادن تحريم هاى شوراى امنيت دارند. اما قطعنامه هاى تحريمى شوراى امنيت چرا عليه ايران صادر شده اند؟
قطع نامه هاى تحريمى شوراى امنيت، از سال ٨٥ صادر شدند و ٧ قطعنامه مي باشند، كه دو قطعنامه آن توصيه اى و تاكيدى مى باشند و ٥ قطعنامه آن، تحريمى بوده و هر قطعنامه، تحريم بيشترى از قطعنامه قبلى وضع كرده اند تا اين كه به قطعنامه ١٩٢٩ در سال ٨٩ ختم مى شود كه شديد ترين تحريم ها را عليه ملت ايران وضع كرده اند. يعنى قطعنامه هاى: ١٩٦٩ (٨٥/٥/١١) و ١٨٨٧ ( شهريور ٨٨) توصيه اى و تأكيدى است ولى قطعنامه هاى: ١٧٣٧ (دى ٨٥) ، ١٧٤٧ ( فروردين ٨٦) ، ١٨٠٣ ( اسفند ٨٦) ، ١٨٣٥ ( شهريور ٨٧) و ١٩٢٩ ( خرداد ٨٩) تحريمى مى باشند.
اما آن چه كه مشترك ميان تمام اين قطعنامه هاى تحريمى است دو امر مهم است: ١. اين قطعنامه ها بر اساس قطعنامه هاى شوراى حكام آژانس بين المللى نسبت به برنامه هاى هسته اى ايران صادر شده است
٢. ايران چرا تعليق برنامه هسته اى خود را شكسته و موظف است به تعليق كامل خود ادامه دهد. جالب آن است كه دو مستند ٥ قطعنامه تحريمى شوراى امنيت عليه ملت ايران توسط آقاى حسن روحانى ( رييس جمهور ) كه دبير شوراى عالى امنيت ملى و قت ايران در سال هاى ٨٢ تا ٨٤ بوده، صورت گرفته است. به اعتراف شخص ايشان در كتاب "امنيت ملى و ديپلماسى هسته اى" خود از شهريور ٨٢ تا آذر ٨٣ (زمان رياست ايشان در دبيرخانه) ٦ قطعنامه از سوى شوراى حكام آژانس بین المللی علیه برنامه هسته ای ایران صادر شده وبراساس این قطعنامه ها،پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت رفته و شورای امنیت سازمان ملل با استناد به قطعنامه های شورای حکام آژانس، قطعنامه های تحریمی علیه ایران صادر کرده است (به ص 867تا883 کتاب امنیت ملی ودیپلماسی هسته ای آقای روحانی مراجعه شود).
.ازسوی دیگر،آقای روحانی در همان سال ها در مذاکرات با سه کشور اروپایی و تحت فشار آن ها پذیرفت برای چند ماه محدود فعالیت های هسته ای و غنی سازی ایران را تعلیق کند (ص340 کتاب) سپس این مدت به شش ماه افزایش یافت (ص371 کتاب) در ادامه، مدت تعلیق به یک سال افزایش یافت (ص412کتاب) تا این که متاسفانه این زمان به بیش از دو سال در زمان ریاست آقای روحانی بر دبیرخانه شورای عالى امنیت ملی ایران رسید و زیاده خواهی های خود را افزایش دادند، لذا آقای روحانی در نامه ای به البرادعی بیان کرد که همکاری با شما برای ما تقریبا هیچ فایده ای نداشته است و ما می خواهیم فعالیت ucf اصفهان را شروع کنیم ( این نامه در تاریخ 84/5/10 نوشته شده است، به ص580تا588 کتاب مراجعه شود.) و بدین ترتیب، تعلیق فعالیت های هسته ای شکسته شد، اما با شکسته شدن تعلیق در زمان آقای روحانی پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل رفت و قطعنامه های تحریمی علیه ملت ایران یکی پس از دیگری صادر شدند و ایران را ملزم کردند که باید به تعلیق برنامه هسته ای خود ادامه دهد.
.
بنابراین: 1-قطعنامه های تحریمی شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران ،اموری بین المللی بوده وبهانه و مستند سایر تحریم های آمریکا واتحادیه اروپا می باشد.
2-بهانه و مستند قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل، دو امر بوده است: قطعنامه های شورای حکام آژانس علیه برنامه هسته ای ایران و این که ایران چرا تعلیق برنامه هسته ای خود را شکسته است وباید آنها را ادامه دهد.
3-این دو امر: تعلیق و نیز شکستن آن و از سوی دیگر، قطعنامه های شورای حکام که عامل تحریم ملت ایران بودند همگی در زمان آقای حسن روحانی و ریاست ایشان بر دبیرخانه شورای امنیت ملی ایران در سال های 82 تا84 صورت گرفته است.
4-قطعنامه های تحریمی شورای امنیت سازمان ملل نیز که در سالهای 85 تا 89 صادر شده اند، سه قطعنامه اول که در زمان ریاست آقای لاریجانی بر دبیرخانه شورای امنیت ملی ایران صادر شده است و سه قطعنامه آن در زمان ریاست آقای جلیلی بر دبیرخانه شورای امنیت ملی ایران.
جالب آن است که دو قطعنامه اول تحریمی شورای امنیت سازمان ملل علیه ملت ایران وقتی صادر شده که آقای ظریف نماینده ایران در سازمان ملل بوده است.
5-از همه جالب تر این است که قطعنامه 1929، آخرین قطعنامه علیه ملت ایران بوده و شدید ترین تحریم ها را وضع کرده است. این قطعنامه دارای دو ویژگی مهم می باشد: اولا این قطعنامه در سالگرد فتنه 88، یعنی در خرداد 89 و به دفاع از فتنه گران صادر شده است.
ثانیا:در دفاع از سران فتنه تصریح میکند اگر ایران تعلیق کامل را بپذیرد، بحث موشکی خود را متوقف کند، از اراک و فردو چشم پوشی کند و... ما کمکهای زیادی به ایران خواهیم کرد از جمله همکاری در چهارچوب گفتگوی تمدن ها!
میدانیم شعار گفتگوی تمدن ها از سوی یکی از سران فتنه (یعنی آقای خاتمی) بیان شده است.
6. بگذریم از توصیه های فتنه گران به طرف غربی که ملت ایران راباید با تحریم شدید مواجه کنید تا دست از حمایت از نظام بردارند.
.
در مورد تحریم ها و نیز دخالت بعضی افراد در آنها گفتنی های فراوان دیگری است....
.
والسلام عليكم

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.