امروز: یکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

کلام رهبر

امام خامنه ای: مکتب سياسى امام داراى شاخص هايى است. شاخص اول: در مکتب سياسى امام، معنويت با سياست در هم تنيده است. شاخص دوم، اعتقاد راسخ و صادقانه به نقش مردم است؛ شاخص سوم، نگاه بين‏ المللى و جهانىِ اين مکتب است. شاخص مهم ديگر مکتب سياسى امام بزرگوار ما پاسدارى از ارزشهاست، که مظهر آن را امام بزرگوار در تبيين مسأله‏ ى ولايت ‏فقيه روشن کردند.آخرين نکته، مسئله عدالت اجتماعي است

امام جواد عليه‌السلام فرمود: «سه چيز است که هر کس آن را مراعات کند پشيمان نگردد: 1- اجتناب از عجله، 2- مشورت کردن ، 3- توکل بر خدا در هنگام تصميم‌گيري.»  
خانه

بسم الله الرحمن الرحيم
.
چرا مرگ بر آمريكا؟
.
وقتی به رابطه آمریکا باسایر کشورها از جمله ایران توجه مى کنیم به یک اصل ثابت در سیاست خارجی سیاستمداران آمریکا می رسیم و آن "حفظ منافع آمریکا در کشورهای دیگر به هر قیمت است. به هين جهت آمریکا در کمتر از 200 سال بیش از 50 جنگ باکشورهای دیگر کرده است، بیش از 60 کشور را تحریم کرده است، چندین کودتا را طراحی کرده است و...
جنگ ویتنام، حمله اتمی به ژاپن، حمله به عراق، حمله به افغانستان، کودتا برای سرنگونی مصدق، کودتا در کشور شیلی، کودتا در اوکراین، پناه دادن شاه ظالم ایران، بلوکه کردن ٢٠ ميليارد دلار پول ايران در اول انقلاب، انجام كودتاهاى مختلف مانند كودتاى نوژه همدان ، تحريك گروه هاى مسلح عليه مردم مانند گروه كومله و دموكرات در كردستان، گروه خلق عرب در خوزستان، غائله گنبد كاووس ، تحريك صدام به حمله به ايران و پشتيبانى صدام و در انتها نيز ورود مستقيم به جنگ با ملت شريف ايران مانند سر نگونى هواپيماى مسافربرى ايران و كشتن صد ها زن، مرد و كودك. حمله به سكوهاى ايران، حمايت و ايجاد فتنه هاى گوناگون در ايران مانند فتنه ٧٨ و فتنه ٨٨ ، تحريم هاى بسيار وسيع عليه ملت ايران به طورى كه پول هاى نفت را بلوكه كرد، هواپيماهاى ايران، كشتى هاى ايران و... را تحريم كرده و علاوه بر اين كه فروش هواپيماى جديد و نو به ايران ممنوع است، فروش لوازم يدكى و نيز سوخت به هواپيماهاى ايرانى به دستور آمريكا ممنوع شده است. تامين داروهاى حساس به بيماران خاص ممنوع شده است و...
و در يك كلام آمريكا در حال جنگ تمام عيار با ملت بزرگ ايران است.
همه اين فشارهاى آمريكا عليه ملت ايران بدين خاطر است كه ملت ايران حاضر نيست برده آمريكا و گوش به فرمان او بوده و مى خواهد مستقل باشد..
این تحریم ها و دشمنی ها با شدت بیشتر همچنان ادامه دارد و هر چند روز یک بار شاهد هستیم که آمریکا ملت ایران را به حمله نظامی تهدید می کند. به نظر شما با چنین دشمنی چگونه باید برخورد کرد؟ آیا می توان آمریکا را با این همه دشمنی روز افزون و تهدید نظامی دوست داشت؟رابطه با آمریکا و ورود آمریکا به ایران یعنی اعلام تسلیم ملت ایران در مقابل دشمن سرسخت خودش و پذیرش سلطه دشمن بر یک ملت. به نظر شما دست دادن با دشمن و همیشه لبخند زدن به سرسخت ترین دشمن چه پیامی دارد؟ با این که آمریکا علنا اعلام دشمنی می کند، دوست گرفتن آمریکا غیر از ساده لوحی یا خیانت است؟؟
راستی اگر می خواستیم آمریکا مانند زمان شاه بر ایران مسلط شده و نخست وزیر و وزیر و نماینده مجلس برای ما تعیین کند و بر منابع گوناگون ملت ایران مانند نفت مسلط شود و مسئولین ایرانی صرفا ابزاری برای اجرای سیاست های آمریکا باشند، آیا وجهی داشت که ما در مقابل صدام -که با پشتیبانی آمریکا به ایران حمله کرده است- مقاومت کنیم و این همه شهید و جانباز و اسیر بدهیم.
راستی آمریکا بابیش از 15 هزار کیلومتر فاصله با ایران و منطقه ما چه منافعی در ایران و منطقه ما دارد؟ به چه دلیلی ایران باید منافع خود را در برابر آمریکا از دست بدهد و از آن چشم پوشی کند؟ چرا هرچه آمریکا می گوید دیگران باید کاملا گوش داده و تابع زورگویی های آمریکا باشند.؟
دوستی با دشمن جز ضربه به ملت ایران هیچ پیامدی نخواهد داشت و به تعبیر قرآن کریم کسانی که اعتماد به خداوند متعال ندارند و دوستی و سرپرستی کفار را می پذیرند و توهم می کنند مشکل آن ها حل می شود این عده صرفا خانه ای عنکبوتی بنا می کنند که سست ترین خانه ها است.
مَثَلُ الَّذِينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِ اللَّهِ أَوْلِيَاءَ كَمَثَلِ الْعَنكَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَيْتًا وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُيُوتِ لَبَيْتُ الْعَنْكَبُوتِ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ) [العنكبوت:41] صدق الله العلی العظيم.

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.