امروز: یکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

کلام رهبر

عزت و قدرت در سايه‏ ي تقوا و تمسك به قرآن و نترسيدن از غير خدا ممكن است.

امام جواد عليه‌السلام فرمود: «سه چيز است که هر کس آن را مراعات کند پشيمان نگردد: 1- اجتناب از عجله، 2- مشورت کردن ، 3- توکل بر خدا در هنگام تصميم‌گيري.»  
خانه

در 11/9/1394 مدیر کل آژانس بین المللی، ارزیابی خودش را از پرونده پی امی دی ایران، به شورای حکام آژانس ارایه کرد و در 16/9/1394 پیش نویس قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی ارایه شد و در 24/9/1394 این پیش نویس به اتفاق آرا، مصوب شد.
سال 1381 بود که پرونده ایران گشوده شد. هر کشوری که عضو ان پی تی است می تواند به هر مقدار و در هر سطح، برای رفع نیاز خودش، غنی سازی کند، مثلا می تواند یک ملیون سانتریفیوژ داشته و از نسل 20 استفاده کند و نیز در سطح بالای 80% غنی سازی داشته باشد، مشروط به اینکه این فعالیت ها صلح آمیز باشد. دشمنان ملت ما برای اینکه مانع پیشرفت هسته ای ما شوند در سال 81 ادعا کردند که فعالیت هسته ای ایران به سمت نظامی رفته است و لذا ایران نباید حتی فعالیت هسته ای صلح آمیز داشته باشد. آقای روحانی که در سال 82 تا 84 (به مدت 22ماه) مسئول پرونده هسته ای ایران بوده است در صفحات 572، 611، 614، 620 و 667 کتاب «امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای» خود ادعا می کند: یکی از موفقیت های بزرگ من این بود که توانستم برای جهان ثابت کنم فعالیت های هسته ای ما صلح آمیز بوده و به سمت نظامی منحرف نگردیده است و حتی در نوامبر 2004 (آذر سال 83) شورای حکام آژانس در قطعنامه خود تاکید کرده است که فعالیت هسته ای ایران به سمت نظامی منحرف نشده است و لذا ایران حق فعالیت هسته ای و غنی سازی دارد. اما متاسفانه بعد از 11 سال، یعنی در آذر 94، مدیر کل آژانس در گزارش 28صفحه ای خود به شورای حکام در بیش از 40 بند، ادعا می کند که ایران به آژانس، اطلاعات غلط داده و پنهان کاری کرده و در واقع، به جهان دروغ گفته است زیرا ایران فعالیت نظامی هسته ای در سال 81 و قبل از آن داشته است. برای نمونه در بند 2 آورده است: از سال 2002 (یعنی سال 1381) آژانس نسبت به فعالیت هسته ای نظامی ایران از جمله توسعه یک کلاهک هسته ای برای موشک نگران شده بود. گزارش ها حاکی از آن است که ایران فعالیت هایی در ارتباط با توسعه یک وسیله انفجاری هسته ای انجام داده بود. در بند 23 آمده است: آژانس ارزیابی می کند که پیش از 2003، یک ساختار سازمانی در ایران برقرار بوده است که برای ایجاد هماهنگی برای فعالیتهایی مرتبط با تولید یک ابزار انفجاری هسته ای مناسب بوده است. در بند 80 آمده است: در مورد آزمایش هیدرودینامیک، ایران اتاقک بزرگی در پارچین در سال 2000 ساخته است که یک اتاق آتش انفجاری بوده است. آژانس اظهارات ایران در این مورد را تایید نمی کند. متاسفانه ایران این اتاقک را از بین برده است (یعنی ایران هم پنهان کاری کرده و هم اطلاعات غلط داده است). این ادعای آژانس به معنای آن است که 12 سال که ایران مدعی است فعالیت های هسته ای نظامی نداشته است، در واقع به جهان دروغ گفته است و اسرائیل و آمریکا که 12 سال مدعی هستند که ایران فعالیت های هسته ای نظامی داشته است، راست گفته اند. جالب آن است که در این زمان که تیم مذاکره کننده فعلی به بهانه اعتمادسازی، در توافق ژنو، لوزان و وین اکثریت صنعت هسته ای را واگذار کرده است، حاصلش این شد که ایران یک کشور دروغگو است و اسرائیل یک کشور راست گو است. اعتباری که دیپلماسی لبخند برای ملت ایران در سطح جهانی به دست آورده است. ادعای دروغگو بودن، پنهان کاری و اطلاعات غلط دادن ایران در بندهای دیگر از جمله 3، 14، 22، 23، 25، 26، 29، 33، 34، 37، 40، 41، 46، 47، 48، 50، 51، 53، 55، 56، 57، 58، 63، 64، 66، 69، 79، 80، 81، 84، 85 و 86 گزارش آژانس نیز آمده است. این گزارش در 24/9/1394 مورد تایید شورای حکام قرار گرفته است.
راستی، این دولت با سیاست لبخند چرا با اعتبار ملت ایران در جهان اینقدر بازی می کند؟ اخراج دانشجویان ما از نروژ و چند کشور اروپایی دیگر، ویزا ندادن و قبول نکردن نماینده معرفی شده آقای روحانی برای نمایندگی ایران در سازمان ملل، به سختی ویزا گرفتن بازیکنان فوتبال در بازی با گوام، اجازه عبور ندادن هواپیمای حامل نمایندگان مجلس ایران از سوی آمریکا، وقت ندادن وزیر خارجه عربستان به وزیر خارجه ما در حادثه منا، ویزا ندادن عربستان به چند وزیر ما برای سفر به عربستان و برخورد بسیار تحقیر آمیز عربستان با مسئولین ما در حادثه منا، محروم کردن تجار و مسافران 38 کشور دنیا از سفر به ایران و ... و در نهایت، اثبات دروغگو بودن ملت ایران در جهان، گوشه ای از از دست رفتن اعتبار ملت ایران و تحقیر این ملت بزرگ در جهان، با دیپلماسی لبخند و دست دادن به شیطان بزرگ است.

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.