امروز: یکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

کلام رهبر

مقام معظم رهبری(مدظله العالی): يكي از خطرهاي جدائي دين از سياست همين است كه وقتي سياست از دين جدا شد، از اخلاق جدا خواهد شد، از معنويت جدا خواهد شد.

امام حسن عسگري عليه‌السلام : از گناهاني که آمرزيده نشود اين است که گفته شود: کاش به جز بر اين گناه مؤاخذه نشوم.
خانه

قطعنام شورای حکام نسبت به پرونده پی امی دی ایران
در تاریخ 24/9/94 پیش نویس قطعنامه شورای حکام با اجماع آرا مصوب شده است. نکته مثبت قطعنامه آن است که در بند 9 آن، پرونده پی ام دی ایران بسته شده است. اما قبل از بند 9:
1- گزارش مدیر کل آژانس در مورد پرونده پی امی دی ایران (که در بیش از 40 بند آن، ایران متهم به دروغگویی به جهان، پنهان کاری و اطلاعات غلط دادن شده است) کاملا مورد تایید قرار گرفته است؛2- تاکید بر این امر می شود که اقدامات مورد درخواست در برجام صرفا مختص ایران است و شامل هیچ کشور دیگر نمی شود زیرا آن اقدامات در ان پی تی و نیز هیچ قانون بین المللی و اسناد دیگر وجود ندارد؛3- نظارت 6گانه مذکور در برجام نسبت به برنامه هسته ای صرفا مختص ایران است و نباید به عنوان عرف استاندارد آژانس در بحث نظارت تلقی شود؛4- در بند 9 می گوید پرونده پی امی دی بسته می شود، یعنی اگرچه 12 سال که ایران ادعا می کند ما به دنبال سلاح هسته ای نبوده و نیستیم دروغ گفته است و سخن اسرائیل که می گوید ایران بدنبال سلاح هسته ای است راست بوده است، ولی ما از ایران می گذریم؛5- جالب آن است که بلافاصله در بند 10 اعلام می کند که ایران ملزم است نسبت به تمام اماکن نظامی و موشکی خودش دسترسی کامل و همه جانبه و به موقع به آژانس بدهد (یعنی اگرچه مساله تولید سلاح هسته ای ایران نادیده گرفته شده است اما تمام سلاح های متعارف و نیز موشک های ایران باید دهها سال تحت نظارت مامورین آژانس –که به تعبیر روحانی در ص211 کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای خود، مرتبط با سرویس های اطلاعاتی غرب هستند- قرار گیرد.)؛ 6- در بند 14 تصریح می کند پرونده ایران، 10 سال در دستور کار شورای حکام قرار خواهد داشت.
راستی چنین دستاوردی چقدر ارزش دارد؟ تعرض به موشک ها و سلاح های ایران و بدست آوردن اطلاعات لازم در مورد آنها توسط دشمنان ما، دست دشمن را برای هرگونه ضربه زدن به ایران باز خواهد گذاشت. خیال دشمنان این ملت از سلاح هسته ای در ایران راحت بود، اما نگران موشک های ایران بودند که براساس این قطعنامه و برجام و قطعنامه 2231، اجازه دسترسی به تمام اماکن نظامی را پیدا کرده اند، خیال آنها از این جهت نیز آسوده شده است. به نظر شما، دادن چنین مجوزی به دشمنان ملت ایران، خدمت به ملت ایران است یا خیانت به آنها؟ قضاوت با شما.

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.