امروز: پنجشنبه , ۰۶ آذر ۱۳۹۹

کلام رهبر

امام خامنه ای: مکتب سياسى امام داراى شاخص هايى است. شاخص اول: در مکتب سياسى امام، معنويت با سياست در هم تنيده است. شاخص دوم، اعتقاد راسخ و صادقانه به نقش مردم است؛ شاخص سوم، نگاه بين‏ المللى و جهانىِ اين مکتب است. شاخص مهم ديگر مکتب سياسى امام بزرگوار ما پاسدارى از ارزشهاست، که مظهر آن را امام بزرگوار در تبيين مسأله‏ ى ولايت ‏فقيه روشن کردند.آخرين نکته، مسئله عدالت اجتماعي است

امام محمد باقر عليه‌السلام : «سخن نيک را از هر کسي، هر چند به آن عمل نکند فرا گيريد.»
خانه

 
حجت الاسلام والمسلمین دکتر سيد محمود نبويان در سال 1344 در يك خانواده مذهبي در شهرستان بابل قدم به عرصه گیتی نهاد.
دوران ابتدایي و راهنمایي را در زادگاهش به پایان رسانده و موفق به اخذ دیپلم در رشته رياضي و فيزيك شدند.
ایشان با اینکه در زمان پيروزي انقلاب دانش آموز دوره راهنمایی بوده اند، در راهپيمايي‌هاي دوره انقلاب شرکت فعال داشته و بعد از پيروزي انقلاب اسلامی با گرايش‌هاي ماركسيستي و جريان منافقين منطقه به تقابل پرداخته و با شروع دفاع مقدس نيز در حد توان در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته و افراد متعددی از خانواده ایشان جزء ایثارگران این برهه از تاریخ انقلاب هستند. 
 
تحصیلات عالیه:
 
دکتر سيد محمود نبويان در سال 1362براي تحصيل در حوزه علميه به تهران عزیمت کرده و در حوزه های تهران و از جمله حوزه حضرت آیت الله مجتهدي (ره) به تحصیل علوم دینی پرداخت و در ادامه وارد حوزه علمیه فيضيه مازندران شده و در محضر ابو الزوجه حضرت آيةالله محمد فاضل استرابادي، كفايتين را به اتمام رسانده،  سپس برای کسب حظّ علمی بیشتر از محضر بزرگان حوزه علمیه قم، به عشّ آل محمد(ص) شهر خون و قیام رهسپار شدند و سال ها در محضر اساتیدی چون  حضرات آيات وحيد خراساني و شيخ جواد تبريزي(ه) حضور فعال داشته و معارف دینی را محققانه تدرّس نمودند.
 
در کنار تحصیل حوزوی به اقتضای شرایط روز و ادای وظیفه سنگین تبیین و دفاع از دین، در  شرایط سخت جنگ نرم، وارد موسّسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) تحت اشراف استاد علامه مصباح یزدی (حفظه الله)شده و بعد از گذراندن مقطع كارشناسي ارشد در رشته فلسفه، فارغ التحصيل مقطع دكتري در رشته فلسفه تطبيقي گردیدند.